BTMCo Hakkında

Şirketimiz 2006 yılında Denizcilik endüstrisinde ihtiyaç duyulan makina ve ekipmanların temin edilmesi ve satış sonrası servis ve teknik destek ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kurulmuştur.

BTMCo sektördeki bazı saygın makine, motor ve ekipman üreticilerinin distribütörlüğünü yapmakta olup geniş ürün yelpazesi ile denizcilik sektörünün ihtiyaç duyduğu her türlü motor, şanzıman, pervane, yedek parça vb. ekipmanı tedarik etmektedir.

Şirketimizin başlıca ürün temin ettiği alanlar ve sektörler; Ticari projeler, Türk Donanması, Türk Kamu şirketleri, Balıkçılık ve Gezi Teknesi piyasalarıdır.

BTMCo güçlü büyüme stratejisi kapsamında yıllar içerisinde ürün yelpazesini genişletmiş olup Endüstri ve Enerji sektörlerine de makine ve ekipman tedariğine başlamıştır. Amacımız, jeneratör üreticileri ve diğer ekipman üreticilerinin ihtiyaçlarını hızlı ve güvenilir bir şekilde karşılamaktır.

Türkiye merkezli BTMCo, İspanya'da çeşitli denizcilik ve endüstriyel ekipmanların dağıtımından sorumlu olan BTMiberia dahil olmak üzere birçok şirketin holdingidir.

BTMafrica, sırasıyla Kuzey Afrika'da nitelikli hizmetler ve deniz ürünleri sağlamaktan sorumludur.

BTMCo, nitelikli boru ekipmanlarının yanı sıra prefabrik atölyeler ve gemide - karada kurulum ekipleri sağlayan BTMboru gibi yerel üretim şirketlerini yıllar içinde geliştirmiştir. BTMboya, boyama malzemeleri sağlıyor ve ekipleri aracılığıyla her türlü boyama onarım işlerini yapmaktadır.

BTMteknik, dünya çapında ve günün her saati konusunda uzman kadrosu ile müşterilerimize satış sonrası periyodik servis, yedek parça temini ve teknik destek hizmetleri verilmektedir.

BTMCo, ürün yelpazesini ve hizmet ağını daha da genişleterek güçlü ve istikrarlı büyümesini bundan sonra da sürdürmeye devam edecektir.

Uluslararası Ofisler

Şirket Tarihçesi

“BeTuMar Endüstriyel Deniz Ürünleri Danışmanlığı İth. ve İhr. Ltd. Şti”,“BTMCo” olarak da bilinir. “Anglo Belgian Corporation - ABC” ile Resmi Dağıtım Sözleşmesi.

2006

İlk önemli “Devlet” sözleşmesi “ABC için Kıyı Güvenliği Anlaşması” olarak belirlendi.

2007

“VDL Klima,...” gibi çeşitli dünya markalarıyla Resmi Dağıtım Sözleşmesi.

2007

Dünya Krizi, dünya çapındaki denizcilik faaliyet piyasaları etkilendi.

2008

“Kraaijeveld, HS Marine...” gibi çeşitli dünya markalarıyla Resmi Dağıtım Sözleşmesi.

2009

“Société international Moteurs Baudouin - MB” ile Resmi Dağıtım Sözleşmesi. İkinci önemli “Devlet” sözleşmesi “ABC için Kıyı Güvenliği Sözleşmesi II” olarak belirlendi.

2010

Üçüncü önemli “Devlet” sözleşmesi “ABC Donanması Anlaşması” olarak belirlendi.

2011

Dördüncü önemli “Devlet” sözleşmesi “İzmir Belediyesi MB Anlaşması” olarak anıldı.

2012

Yeni stratejik pazar geliştirme. “Victaulic” ve “VSH” ile Resmi Dağıtım Sözleşmesi.

2013

Moteurs Baudouin, Türkiye Yerel Balıkçılık Pazarında lider marka oldu. “Masson Marine France” ile Resmi Dağıtım Sözleşmesi.

2014

Uzak Doğu ürünlerinde uzmanlaşmış “ENpower Ltd” in kuruluşu. Deniz ürünleri için “Weichai Grubu” ile Resmi Dağıtım Sözleşmesi. Kuzey Afrika pazarında uluslararası gelişme.

2015

Yerel deniz pazarına yönelik İspanya merkezli “Marine Power Equipment SL” nin oluşturulması. “Société international Moteurs Baudouin - MB” ile Resmi Dağıtım Anlaşması dahil.

2016

Yerel ve uluslararası servis & yedek tedarikçi “BTMteknik Ltd Şti” nin yaratılması.

2017

“BTMBoru Ltd Şti” nin yaratılması, yerel imalat ve prefabrik atölyesinde boru ve ek parça tedarikçilerinin takviye edilmesi.

2018

Fas merkezli “BTMAfrica SARL” nin kuruluşu. “Société international Moteurs Baudouin - MB” ile ve “Masson Marine Iberica” ile Resmi Dağıtım Anlaşması dahil.

2019

Yerinde üretim ekiplerinin yanı sıra yerel bir üretim atölyesiyle “Fiberdur” ile Resmi Üretim Anlaşması.

2019

'' BTMboya A.Ş '' nin kurulması, onarım endüstrisinde komple boyama ve raspa çözümleri sağlaması. International Paint ile Anlaşma.

2020

'' Kurumsal Pazarlama Stratejisi nedeniyle Enpower'dan BTMturkey'e ticari unvan değişikliği ve BTMCo & Enpower'dan tüm markaları 1 ticari varlık haline getirmek.

2020